Posted on

Futbolli Shqiptare !

News image

Ne fokus/ Futbolli shqiptar mban zi per Ilirjan Thaci

Ne menyre tragjike ka humbur jeten nje futbollist i ri i skuadres se Kukesit.  Ilirjan Thaci i datelindjes 199…

LEXO ME SHUME

News image

Tragjedi/ Humb jetën futbollisti i Kukësit, Ilirian Thaçi

Një futbollist ka humbur jetën në Kukës, ndërsa luhej një miqësore mes ekipit vendas të 17-vjeçarëve dhe mosha…

LEXO ME SHUME

News image

Ne fokus/ Kosova&Vokrri mirenjohje per Presidentin Duka

Ne ditene 100 vjetorit te Pavaresise Presidneti i Federates se Futbollit te Kosoves Fadil Vokrri ne emer te fu…

LEXO ME SHUME

News image

Ne fokus/ Shqipëria, Kampione Bote në trukimin e ndeshjeve

Çdo thashethem i mundshëm për trukimin e ndeshjeve të futbollit në Shqipëri sot ka marrë konfirmimin përfundim…

LEXO ME SHUME

News image

Gjermania/ Bunjaku shenon serish

Sulmuesi kosovar, Albert Bunjaku, ka vazhduar me shënimin e golave në kategorinë e dytë gjermane Ai të martën…

LEXO ME SHUME

News image

Kupa e Maqedonise/ Shkëndija dhe Vardari do te ndeshen ne gjysmefinale

Dje u hodh shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll. Shorti deshi që finalja e edici…

LEXO ME SHUME

News image

Bullgari/ Vajushi shenon, Liteks fiton

Armando Vajushi ka qenë heroi i Liteks Loveç në fitoren 2-0 në transfertë ndaj Lokomotivës së Sofjes, e vlefsh…

LEXO ME SHUME

News image

Kupa Pavarësia/ Shkëndija e Tetovës fiton kupen Pavarësia

Kampioni aktual i Maqedonisë, Shkëndija nga Tetova, është fituese e ‘Kupës së Pavarësisë’ pasi në finale shëno…

LEXO ME SHUME

News image

Ne fokus/ Suedi, plaçkitet stadiumi i “Kosovës”

Kaosi mbizotëroi në Stokholm në stadiumin “Rasunda”, ndërsa tifozëve iu dha mundësia që të merrnin gjithçka që…

LEXO ME SHUME

News image

Maqedonia/ Shkëndija barazon me Rabotniçkin

Sot u zhvilluan ndeshjet e xhiros së 16 të ligës së parë të Maqedonisë në futboll. Skuadra e Shkëndisë barazo…

LEXO ME SHUME

News image

Gjermania/ Bunjaku shënon për fitoren e Kaiserslauternit

Sulmuesi kosovar, Albert Bunjaku, ka shënuar golin e vetëm në fitoren e Kaiserlauternit në udhëtim ndaj FSV Fr..E shtunë, 01 Dhjetor ora 14:00

Shkumbini
Shkumbini

vs

Luftetari
Luftetari

2:1

E shtunë, 01 Dhjetor ora 14:00
Teuta
Teuta

vs

Tomorri
Tomorri

3:1

E shtunë, 01 Dhjetor ora 14:00
Kastrioti
Kastrioti

vs

Vllaznia
Vllaznia

3:2

E shtunë, 01 Dhjetor ora 17:00
Skenderbeu
Skenderbeu

vs

Kukësi
Kukësi

2:0

E diel, 02 Dhjetor ora 14:00
Tirana
Tirana

vs

Laci
Laci

:

E diel, 02 Dhjetor ora 14:00
Besa
Besa

vs

Bylis
Bylis

:

E diel, 02 Dhjetor ora 17:00
Flamurtari
Flamurtari

vs

Apolonia
Apolonia

:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s