Posted on

Çerekfinalet e Kupës, po luhen dy ndeshjet e së dielës…

Çerekfinalet e Kupës, po luhen dy ndeshjet e së dielës…

Çerekfinalet e Kupës, po luhen dy ndeshjet e së dielës…

Të shtunën e ngriti siparin turi çerekfinal i këtij kompeticioni me ndeshjen Shkumbini-Skënderbeu, e fituar thellë 4-1 nga kampionët e vendit në fuqi. Kuqebardhët e Mirel Josës janë shfaqur të pamëshirshëm e pa asnjë ndjenjë nënvleftësimi të skuadrës vendëse, pavarësisht se bardhekaltrit notojnë në ujëra të turbullta në këtë sezon, duke rrezikuar seriozisht mbijetesën në Superiore. Dy gola në pjesën e parë, me autor Plakun dhe Bicin, dy të tjerë në pjesën e dytë për juglindorët, ardhur nga këmbët e Plakut dhe Orelesit, përkundrejt një të tilli nga Lluca, kanë dërguar tri pikët e para në llogarinë e kampionëve të vendit në fuqi, të cilët shfryjnë fort në Peqin dhe[…]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s