Posted on

Lajeme nga futbolli sot !

LAJME FLASH

9 Dhjetor, 2012 – Stramacioni: Fatale po na mundi edhe Napoli – 9 Dhjetor, 2012 – Bufon: Polemikat e shumta janë alibi për dështakët – 9 Dhjetor, 2012 – Trajneri Konte rikthehet në stol, “dridhet” Juvja – 9 Dhjetor, 2012 – Bobi Çarlton: Murinjo arrogant, s’na meriton – 9 Dhjetor, 2012 – Të mëdhatë e koshit “diktojnë” në kampionat – 9 Dhjetor, 2012 – Tirana-mania, derbi vishet bardheblu – 9 Dhjetor, 2012 – Teuta, leksion të vlefshëm për kampionët – 9 Dhjetor, 2012 – UAT-ja, më në fund arrin fitoren e parë – 9 Dhjetor, 2012 – “Leo Mesi do të luajë ndaj Betisit, sepse është gati” – 9 Dhjetor, 2012 – Fetel: Emocion i papërshkrueshëm – 9 Dhjetor, 2012 – Ksavi: Idhulli im ka qenë Guardiola – 9 Dhjetor, 2012 – Mançini: Fergi? 15 vjet fitore me arbitra – 9 Dhjetor, 2012 – Van Persi ndez derbin: I lumtur që refuzova Sitin – 9 Dhjetor, 2012 – 5 gjërat që nuk i dinit për trajnerin e Junajtid, Ferguson – 9 Dhjetor, 2012 – 5 gjërat që nuk i dinit për trajnerin e Sitit, Roberto Mancini – 9 Dhjetor, 2012 – Fergi: “Komshinjtë e zhurmshëm” tani po ulërijnë – 9 Dhjetor, 2012 – “Qytetarë”, po e humbët derbin, harrojeni titullin! – 9 Dhjetor, 2012 – Ofertë edhe nga Franca, Berisha: Dua Bolonjën – 9 Dhjetor, 2012 – Xof: Ujkani s’ka faj për humbjet e Palermos – 9 Dhjetor, 2012 – Luan Debatik Curri, “zverdhet” Vajushi –
Çerekfinalet e Kupës, po luhen dy ndeshjet e së dielës…

Çerekfinalet e Kupës, po luhen dy ndeshjet e së dielës…

Të shtunën e ngriti siparin turi çerekfinal i këtij kompeticioni me ndeshjen Shkumbini-Skënderbeu, e fituar thellë 4-1 nga kampionët e vendit në fuqi. Kuqebardhët e Mirel Josës janë shfaqur të pamëshirshëm e pa asnjë ndjenjë nënvleftësimi të skuadrës vendëse, pavarësisht se bardhekaltrit notojnë në ujëra të turbullta në këtë sezon, duke rrezikuar seriozisht mbijetesën në Superiore. Dy gola në pjesën e parë, me autor Plakun dhe Bicin, dy të tjerë në pjesën e dytë për juglindorët, ardhur nga këmbët e Plakut dhe Orelesit, përkundrejt një të tilli nga Lluca, kanë dërguar tri pikët e para në llogarinë e kampionëve të vendit në fuqi, të cilët shfryjnë fort në Peqin dhe[…]

GoldenFoot

KRYESORE, SUPERIORE

Bizhdili, “asist” Dajës: Afroj 5 lojtarë cilësorë

Teksa në pamje të parë mbretëron qetësia në kampin verdhezi, në fakt larg syve të medias e tifozëve presidenti Bizhdili vijon tratativat për gjetjen e lojtarëve që do të afrohen në merkaton e janarit. I pyetur rreth këtyre tratativave, presidenti kavajas nuk

KATEGORIA E PARE

Lushnjën muk ndalet, mund dhe Partizanin

Partizani zhgënjen në “Qemal Stafa”, pasi humbet ndaj Lushnjës në shifrat 1-0. Lushnja edhe njëherë tjetër ka treguar se vazhdon të jetë “macja e zezë” për të kuqtë, duke qenë se vitet e fundit ka arritur t’i fitojë të gjitha takimet ndaj

SERIA A

Stramacioni: Fatale po na mundi edhe Napoli

Nga njëra anë besimi se skuadra e tij rrallëherë gabon në ndeshjet e mëdha dhe nga ana tjetër analiza taktike e takimit që shikon Napolin si klientin më të keq për Interin e tij. Trajneri i zikaltërve, Andrea Stramaçoni, është i kujdesshëm

PREMIER LIGA

Mançini: Fergi? 15 vjet fitore me arbitra

Roberto Mançini dhe trajnerët e tjerë nga gadishulli Apenin ka futur frymë italiane në Premier Ligë, duke ndezur polemika të mëdha, mbi të gjitha me Sër Aleks Fergusonin. Kjo ka bërë që pragsfida e derbit të Mançesterit të jetë e zjarrtë, mbi

LA LIGA

Gjenialiteti i Ozilit mban në garë Realin

Magjia e Mesut Ozilit i ka thënë fitoren Realit të Madridit në fushën e Valadolidit, në një takim të vështirë që përfundoi me rezultatin 2-3. Mesfushori gjerman realizoi dy gola në këtë ndeshje, duke iu përgjigjur sulmuesit të vendësve, Manuço. Ndeshjen e

BUNDESLIGA

Bajerni i Hejnkesit, “Zot” i transfertave

Bajerni i Mynihut e ka mbyllur fazën e parë të transfertave pa humbje. Në ndeshjen e fundit të vitit jashtë fushe, rekordmenët gjermanë kanë mundur 2-0 Augsburgun, duke festuar kështu suksesin e shtatë në tetë transferta. Në këto sfida, ekipi i Hejnkesit

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s